Lyžák

Vloženo: 10.4.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 568x | Zatím neupraveno
Na lyžařský výcvik jsme se celkem těšili, hlavně na to, že se nebudeme týden učit.

Na "lyžák" jsme se vydali v neděli 4. 2. 2018. Jeli s námi paní učitelka Míková, pan učitel Vondruška, pan učitel Soukup, pan učitel Vágner a zdravotník. Jeli jsme asi dvě hodiny autobusem, a jak cesta ubíhala, tím přibývalo sněhu. Po našem příjezdu do Zátoně sněhu moc nebylo, ale v průběhu týdne krásně nasněžilo. My, holky ze sedmičky, a pár starších holek jsme bydlely na zámečku, což byla budova patřící Lesní správě. Zámeček stál přes silnici vedle budovy restaurace Pod Pralesem, kde bydleli kluci a holky ze šestek. Po vynošení lyží a všeho z autobusu a po vybalení věcí jsme šli na kondiční vycházku k pralesu Boubín a poté na večeři do restaurace kde bydlela již zmiňovaná druhá část výpravy. Po večeři jsme počkali v jídelně, která zároveň sloužila jako společenská místnost, kde nás pan učitel Vágner každý večer seznamoval s programem na následující den a poté jsme si povídali o mazání lyží, pohybu a chování na sjezdovce. Přednáška skončila vždycky dříve, ale večerka byla v půl desáté, a tak jsme volný čas využívali k různým hrám např. karty.

Budíček byl v půl osmé ráno, ale skoro celý zámeček vstával okolo sedmé hodiny. Na snídani v osm hodin jsme my holky ze zámečku chodily oblečené už na sjezdovku, abychom se nemusely vracet převlékat, ostatní se převlékali po snídani a poté, většinou podle pokynů učitele, jsme nanosili lyže a běžky do autobusu. Sportovní třída, šesťáci, šli na běžky a z autobusu vystupovali na Kubově Huti. My ostatní jsme jeli lyžovat do Německa vzdáleného cca 25 minut. Lyžovali jsme rozděleni do dvou skupin.  Největší rekordmankou byla bezesporu Bára z naší třídy, která spadla na těžší sjezdovce asi sedmnáctkrát. Jednou za týden jsme se se šesťáky vystřídali na běžkách, takže ve čtvrtek jsme jeli běžkovat my. Trasa se mi moc líbila, stromy byly úplně obalené mrazem a všude okolo zářil krásně bílý sníh. Musím se přiznat, že já na běžky už asi nestoupnu, ale bylo dobré si to zkusit.

Poslední den, v neděli, jsme vyráželi domů asi v 10 hodin dopoledne a v tu chvíli jsme si všichni uvědomili, jak ten týden rychle utekl.

Karolína Havlíčková 7.A