Obnovení výuky na ZŠ - 1. stupeň - AKTUALIZACE

Vloženo: 6.5.2020 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 1468x | Upraveno: 1.6.2020 | Upravil: Miroslav Vašica
Vážení rodiče, od 25.5.2020 je dána možnost osobní přítomnosti žáků 1. stupně nepovinného charakteru ve škole formou skupin – max. 15 žáků ve skupině (jedno dítě v lavici). Složení skupin je po celou dobu neměnné. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy. Dle aktualizace metodického pokynu z 27.5.2020. lze žáka do skupiny zařadit i dodatečně, ale nesmí být překročen maximální počet žáků ve skupině(15). Na základě předběžného zájmu stanovujeme čas možného pobytu pro žáky na 8 - 15:30 hodin, ranní příchod lze dohodnout přímo s vyučujícím.

Z aktualizace metodického pokynu k 27.5.2020 vyplývají následující změny:
A/ Cesta do školy/ze školy/ pohyb před školou:
Upozornit žáky na nutnost zakrytí úst a nosu , pokud se nacházejí alespoň dvě osoby v bližší vzdálenosti než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.
   V budově školy:
Před opuštěním třídy si všichni žáci na celou dobu mimo třídu v budově školy nasadí roušky.

B/ Složení skupin žáků se stanoví předem a pro žáky 1. stupně je neměnné. Ředitel může (podle podmínek školy) zařadit žáka do školní skupiny i dodatečně, ale nesmí být překročen maximální počet žáků ve skupině.

C/ Je možné za dodržování aktuálních mimořádných opatření chodit mimo areál školy. O tomto by měli být informování zákonní zástupci žáků.

Žák musí být přihlášen k výuce nejpozději do 17.5.2020.

Pokud se žák bude stravovat ve školní jídelně, je nutné jej přihlásit samostatně na tel. 385 722 640 od 8 do 11 h nebo přes internet.

Podobně je  nutné nahlásit možný čas odchodu žáka ze školy.

Obecná ustanovení pro docházku žáků 1. stupně od 25.5.2020

- vstup do školy bude umožněn pouze žákům, jejichž zákonní zástupci potvrdí svůj zájem o využití této možnosti do 17. 5. 2020 a nejpozději 25. 5. 2020 ráno odevzdají podepsané PDF souborčestné prohlášení (Velikost: 268.76 kB) (Velikost: 268.76 kB) (předáno přes třídní učitele)

- všichni žáci budou mít s sebou minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky

- nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit

- žáci budou roušky nosit ve společných prostorách školy a vždy na pokyn vyučujícího

- žáci jsou povinni dodržovat stanovená hygienická pravidla školy, jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy, složení skupin během přípravy ke přijímacím zkouškám není možno měnit nebo doplňovat.

Mgr. Miroslav Vašica

Případné informace na telefonu: 385 722 442, 778 523 164