Dopravní soutěžení

Vloženo: 26.4.2019 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 486x | Zatím neupraveno
soutěže mladých cyklistů

Dopravní soutěže mladých cyklistů

Třetí dubnový týden již tradičně patří v Týně nad Vltavou mladým cyklistům. Po dva dny zde probíhají dopravní soutěže pro děti čtvrtých až devátých ročníků. Ani v letošním roce tomu nebylo jinak.

V úterý 16. dubna se uskutečnila soutěž „O pohár Městské policie Týn nad Vltavou“, určená pro žáky 4. ročníků, kteří dopravní výchovu mají součástí vyučování. Dopravní hřiště se zaplnilo hned od rána dětmi ze sedmi škol z Týna a okolí. Během dopoledne děti soutěžily v jízdě po dopravním hřišti, zdravovědě, jízdě zručnosti a napsaly si testy z pravidel silničního provozu. Vítězem se jednoznačně staly děti ze ZŠ Dolní Bukovsko, před ZŠ Temelín a 4. A ZŠ Hlinecká Týn nad Vltavou.

Ve středu se uskutečnilo „Oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů“, které bylo určeno pro žáky pátých až devátých ročníků. Soutěží se ve dvou kategoriích, pátá až sedmá třída a osmá až devátá. Přihlásilo se tentokrát osm škol z Týna a okolí, soutěžilo krásných čtrnáct družstev. Opět proběhly čtyři soutěže. V mladší kategorii zvítězila opět ZŠ Dolní Bukovsko před ZŠ Temelín a Gymnáziem Týn nad Vltavou. Ve starší kategorii zvítězilo Gymnázium Týn nad Vltavou před ZŠ Dříteň a ZŠ Chrášťany. Všechny tyto školy postoupily do Okresního kola, které se uskuteční v Českých Budějovicích 30. dubna.

V průběhu obou soutěžních dní se o pitný režim a občerstvení dětí postaralo Extrudo Bečice.

Dopravní soutěž mladých cyklistů vyhlašuje Ministerstvo dopravy – BESIP a MŠMT v ČR, KÚ Jihočeského kraje, Policejní prezidium Policie ČR, Ústřední automotoklub ČR, Autoklub ČR a Český červený kříž a Městský dům dětí a mládeže Týn nad Vltavou.

Pořadatelem oblastního kola a soutěže O pohár městské policie  je Autoklub AVZO Týn nad Vltavou, Městská policie Týn nad Vltavou, Policie ČR Týn nad Vltavou, ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou a Městský dům dětí a mládeže. Soutěž finančně podporuje Krajský úřad a věcné ceny do soutěže věnovalo Regionální pracoviště BESIPu Jihočeského kraje.

Za pořadatele

David Slepička