Sitemap
Mapa webu

Florbal-kvalifikace na republiku

Vloženo: 30.1.2019 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 591x | Zatím neupraveno
Dne 25.1.2019 se ve sportovní hale v Plzni uskutečnila kvalifikace o republikové finále ve florbale žákyň základních škol. Naše družstvo ve složení: Anet Burianová, Betka Hromadová, Adél Vrbková, Marcelka Volková, Natka Landová, Zuzka Novotná, Verča Pavlovcová a Barča Procházková se utkalo s výběry základních škol z Plzně a z Kladna.

ZŠ Malá Strana na kvalifikaci o republikové finále ve florbale

Dne 25.1.2019 se ve sportovní hale v Plzni uskutečnila kvalifikace o republikové finále ve florbale žákyň základních škol. Naše družstvo ve složení: Anet Burianová, Betka Hromadová, Adél Vrbková, Marcelka Volková, Natka Landová, Zuzka Novotná, Verča Pavlovcová a Barča Procházková se utkalo s výběry základních škol z Plzně a z Kladna.

V prvním utkání proti Kladnu si naše dívky vedly velmi dobře. Výsledek 6:2 je toho jasným důkazem. Druhé utkání proti Plzni bylo o poznání těžší. V první třetině se holkám nepodařilo vstřelit branku a ze začátku druhé třetiny dokonce hrozilo i to, že budeme poprvé prohrávat. Nicméně holky začaly více běhat a účinek se brzy dostavil. Ve druhé třetině se holkám podařilo vstřelit dvě branky a druhá třetina skončila 2:0 pro naše družstvo. Ve třetí třetině tým dívek z Plzně snížil na 2:1 a zápas spěl k dramatickému konci. V posledních dvou minutách hrál tým dívek z Plzně dokonce bez brankářky. Minutu před koncem se však našim holkám podařilo vstřelit branku na 3:1 a zápas naše holky vyhrály.

Po dvou výhrách tak bylo jasné, že naše holky vyhrály tuto kvalifikaci a můžou se těšit na republikové finále do Otrokovic!!

Holkám za předvedené výkony velmi děkujeme a zároveň jim přejeme mnoho sil a štěstí do finále, které se uskuteční 21. – 22.3.

Poděkování patří i našim fanouškům, kteří s námi jeli na tyto dva zápasy. Povzbuzování se velmi dobře zhostili: Kuba F., Michal S., Tomáš B., Vojta B., Eliška N.

Mgr. Jan Vonruška

Krajské kolo ve florbalu dívek

V úterý 22. ledna se v Sezimovo Ústí konalo krajské kolo ve florbalu základních škol v kategorii starších žákyň. Dívky ze ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana na něj postoupily jako vítězky českobudějovického okresu.

V  turnaji bylo celkem osm družstev – vítězů okresních kol. Týmy proto byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech, kde odehrál zápas každý s každým a nejlepší dvě družstva z každé skupiny následně postoupila do dalších bojů.

Naše dívky, které hrály ve složení Hromadová Beata, Burianová Aneta, Volková Marcela, Vrbková Adéla, Landová Natálie, Procházková Bára a Pavlovcová Veronika v celém turnaji ani jednou nezaváhaly. V základní skupině porazily Soběslav 3:0, Třeboň 3:0 a Kaplici 4:0. Nad nejlepšími týmy skupiny B následně vyhrály 4:0 (Opařany) a 2:0 proti Strakonicím, takže po pěti zápasech nakonec s celkovým skóre 16:0 neinkasovaly ani jednu branku a proto si zaslouženě došly pro postup do republikové kvalifikace v Plzni. Potvrdily tak opět své kvality, kdy do této fáze soutěže postoupily již poněkolikáté. Gratulujeme.