Na Šumavě turisticky

Vloženo: 17.4.2024 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 208x | Upraveno: 17.4.2024 | Upravil: Marcela Kubátová
pro žáky 6. tříd v době od 10. – 12. dubna 2024

Letošní zima vůbec nepřála lyžařům, a tak místo kurzu na běžkách byl uspořádán kurz turistický pro žáky 6. tříd v době od 10. – 12. dubna.

Při příjezdu na naši oblíbenou základnu v Zátoni se Šumava na nás mračila a ukápla jí i nějaká ta slzička. My jsme se však nezalekli a statečně jsme se z Kubovy Hutě vydali směr Borová Lada. Zjistili jsme však, že zpáteční cesta se prodlouží díky uzávěrce přes Knížecí pláně. Zvládli jsme hned na uvítanou 23 km, což obměkčilo Šumavu a další dny se nám ukazovala ve své sluneční kráse.

Výstup na Plešné jezero nebyla sice procházka růžovou zahradou, ale ten pohled stál za to. Ten den jsme zvládli dalších 22 km.

Závěrečný den začal balením a pak už jsme se vydali na dalších 13 km - k pramenům Vltavy a zpět na Kvildu. Tam jsme naše putování zakončili sladkou či slanou tečkou v místní pekárně.

Domů si někteří z nás přivezli jako suvenýr nějaký ten puchýř, všichni však pocit, že nejsme žádné bábovky. ZVLÁDLI JSME TO!

TURISŤÁK

Viky, Marťa, Terka, Týnka