Dopoledne na Hněvkovické přehradě

Vloženo: 24.9.2023 | Autor: Eva Nováková | Zobrazeno: 243x | Upraveno: 31.10.2023 | Upravil: Marcela Kubátová
"Podpora školy v OP JAK I.", CZ.02.02.XX/00/22_002/0007075

Ve středu 20. září jsme se s dětmi ze čtvrtých tříd ZŠ Malá Strana vypravili na Hněvkovickou přehradu, kde se již druhým dnem konalo cvičení záchranných složek IZS. Náplní cvičení byla záchrana osob ze silného vodního proudu za použití vrtulníku.

Chvilku po našem příchodu na přehradu jsme viděli jeho přílet a přistání. Dokonce jsme si vrtulník mohli prohlédnout zblízka a vyfotografovat se u něho. A pak už to celé začalo - vidět záchranáře v akci, kdy pomocí vrtulníku vytahovali figuranta z vodního proudu, bylo naprosto fascinující.

A to nás čekalo ještě jedno překvapení, o kterém jsme samozřejmě nevěděli. Při cestě na autobus kolem přehrady se najednou nad našimi hlavami objevil záchranářský vrtulník, několikrát nad námi zakroužil a celá posádka nám mávala na rozloučenou. Děti byly z této akce nesmírně uchvácené a kromě nezapomenutelného zážitku si odnášely i samolepky a plakátky Armády ČR.

Ráda bych jménem svým a jménem dětí poděkovala pilotům, záchranářům, vojákům, hasičům, zdravotníkům a především p. Zídkovi z Povodí Vltavy za možnost prožít jedno úchvatné dopoledne na akci, která se neopakuje každý den.

Mgr. Eva Nováková