Přespávačka třídy 4.B

Vloženo: 19.6.2023 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 186x | Upraveno: 19.6.2023 | Upravil: Marcela Kubátová
15.6. - 16.6.2023

S blížícím se koncem školního roku jsme si jako odměnu po celoroční práci nadělili dva společně prožité dny s přespáním v kempu Rusalka.

Ve čtvrtek 15.6. jsme se po vyučování opět setkali u školy. Tentokrát jsme však tašky s učebnicemi nechali doma a ke škole si donesli stany, spacáky a karimatky. Pouze s batůžky na zádech jsme se vydali pěšky po cyklostezce až do kempu. Ostatní zavazadla, se nám mezitím vezla autem. Sluníčko nám na cestu příjemně svítilo, a tak nám ani nevadilo, když se na chvíli schovalo, a dokonce na pár minut sprchlo. Déšť jsme přečkali v nedalekém přístřešku a pak už zase pokračovali dál. Po hodině a půl jsme dorazili do kempu a naším úkolem bylo postavit strany. Některé skupinky si vedly skvěle, u jiných bylo potřeba se stavbou pomoci. Ruce k dílu přidali i ochotní tatínkové s maminkami, kteří už za námi také dojeli, dokonce nám pomáhaly i milé kolemjedoucí cyklistky.

Nastal čas večeře, a tak bylo potřeba dojít do lesa pro dříví a připravit ho na oheň. Opečené buřty nám tak po práci ještě více chutnaly. O hudební doprovod bylo postaráno jak z řad rodičů, tak i z řad dětí. Ti, kteří u ohně nezpívali, hráli mezitím fotbal.

Před soumrakem jsme se rozloučili s rodiči, kteří s námi do té doby zůstali, a netrpělivě vyčkávali, až se setmí. Po setmění nás totiž čekala stezka odvahy. Ta vedla lesní cestou, kterou ve tmě ohraničovaly barevně svítící party tyčinky. Všichni statečně, ať už jednotlivě nebo po dvojicích, došli do cíle, kde na všechny čekala sladká odměna.

Do spacáků jsme se zachumlali až kolem půlnoci, ale spát se některým z nás ještě nechtělo, protože jsme si museli sdělit všechny naše dojmy.

Budíček byl načasovaný na 7.30h. Někteří se však už nemohli dočkat rána a byli vzhůru dříve.

Po bohaté pestré snídani, za kterou děkujeme našim rodičům, jsme začali balit a uklízet. Po desáté hodině jsme opustili kemp a vydali se na cestu zpět do Týna.

U školy jsme si vyzvedli přivezené stany a spacáky, rozloučili se a pokračovali směrem k našim domovům, sice unavení, ale zato se vzpomínkami a zážitky, které nám ještě dlouho zůstanou. Snad se nám prázdniny také takhle vydaří!

Magdalena Štětková a žáci 4.B