Kotva
Nepřehlédněte
Polední přestávka
10.10.2018

O polední přestávce je možné se připravovat na vyučování v určené třídě po dohodě s vyučujícím vykonávajícím dohled na chodbě.

 

 

 

DDB - harmonogram kurzů, nabroušené brusle
17.9.2018

Do kurzů DDB se podařilo na základě dohody s druhou zúčastněnou ZŠ začlenit všechny zapsané a zaregistrované žáky 1. a 2. ročníků.

Tento pátek začnou jezdit druhé ročníky, po pěti lekcích je vystřídají ročníky první doplněné o část žáků z 2.A.

Rozdělení žáků 2. A bylo nezbytné k zabezpeční dopravy pro všechny zájemce.

Od pondělí 17.9. jsou v šatně 2.A u pí. Drhovské k vyzvednutí nabroušené brusle. Po dohodě s paní učitelkou lze ve škole nechat do pátku.

Děti do bruslí
11.9.2018

Dnes proběhla informační schůzka DDB, rodiče dostali informace o podrobnostech projektu DDB, do kterého se opět naše škola zapojuje.

Kurz začíná pro žáky druhých ročníků v pátek 21.9. po pěti lekcích následuje stejný kurz pro žáky prvních ročníků.

V pátek 14.9. budou ve třídách zveřejněny seznamy účastníků kurzů a náhradníků. Pokud by se z důvodů kapacitních na některého již registrovaného účastníka nedostalo, odpoví na mail potvrzující jeho registraci žádostí o její zrušení.

Naše škola udělá vše pro to, aby se dostalo na většinu zapsaných.

Termín sběru brusí k nabroušení bude oznámen TU taktéž do pátku 14.9.

Vše naleznete v odkazu zde  http://detidobrusli.cz/skolni_rok_2018_2019/

Dnes provázán nově jídelníček a doplněn plán akcí
4.9.2018

Novinky: jídelníček a plán akcí

Spuštění nových webových stránek
3.9.2018

Dnešního dne se nám podařilo spustit pro Vás nový web, který je právě plněn informacemi a aktualitami. Prosíme proto o strpení. Pro překlenutí tohoto přechodného období je v levém spodním rohu tohoto webu ještě odkaz na web starý.

Děkujeme za Vaši trpělivost.

P2 - Serverovna
27.8.2018
Náhradní zápis
13.6.2018

Více info zde (Velikost: 233.65 kB)

Staré stránky

Mapa webu

Informace pro žáky 5. tříd a jejich rodiče

Vloženo: 5.4.2018 | Autor: Administrátor| Zobrazeno: 542x | Zatím neupraveno

Základní škola, Týn nad Vltavou, Malá Strana zřizuje již od 1.9.2005 třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy (sportovní třídy –SpT). V současné době pracují čtyři takové třídy a od školního roku 2010/11 by měla být zřízena další 6. třída. Tato třída je určena všem sportovně nadaným žákům a žákyním 6.ročníku, kteří mají předpoklady a zájem rozvíjet svou všestrannou fyzickou zdatnost a sportovní talent.

 

Zaměření třídy bude především na dva sporty – kanoistiku a judo. Přihlásit se mohou i žáci se zájmem o jiný sport, protože výuka bude zaměřena na rozvoj všestranných tělovýchovných schopností. Ve sportovní třídě budou mít žáci možnost pokračovat až do devátého ročníku, případně v navazujících sportovních třídách na střední škole.

 

Výuka bude probíhat podle upraveného učebního plánu školního vzdělávacího programu s rozšířením výuky Tv na 4 hodiny týdně. Tento učební plán bude zveřejněn na WWW stránkách školy, nebo poskytnut vedením školy.

 

Sportovní třída je zřizována ve spolupráci s Kanoistickým klubem Jiskra Týn nad Vltavou a Sportovním klubem judo Týn nad Vltavou. Její význam nespočívá pouze v rozvoji sportovního nadání žáků v době povinné Tv, ale umožňuje jejich další rozvoj při sportovních aktivitách v době mimo vyučování, které vedou ke zdravému životnímu stylu mladého člověka.

 

Podmínky přijetí:

  • Úspěšné ukončení 5.ročníku ZŠ
  • Odpovídající zdravotní stav – souhlas lékaře se zařazením do sportovní třídy
  • Splnění kritérií sportovních oddílů: 
    • - fyzické předpoklady a obecné motorické schopnosti
    •  - psychické a sociální předpoklady V případě vyššího počtu zájemců bude jedním z kritérií test sportovní zdatnosti ( sprint, vytrvalostní běh, skok z místa, kotouly )
  • Podání přihlášky poštou nebo osobně na adresu ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana – termín pro podání přihlášky je do 31.5.

 

Potřebné informace včetně přihlášky najdete na stránkách školy, případně na telefonu 385 722 442.