Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

Memoriál Václava Poroda v softbalu

Vloženo: 29.6.2021 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 216x | Upraveno: 29.6.2021 | Upravil: Marcela Kubátová
8. a 9. ročník zvítězila po skvělém boji 9.C (8.A držíme palce v příštím školním roce!)

17.ročník Memoriálu Václava Poroda

 

V závěru školního roku již tradičně žáci druhého stupně ZŠ Malá Strana mezi sebou soupeří v softbalovém turnaji, jako připomenutí na pana učitele Václava Poroda, který tento krásný sport v Týně nad Vltavou zakládal. Turnaj je vždy rozdělen do dvou dnů. V pondělí 28.6 se mezi sebou utkaly výběry šestých a sedmých ročníků, v úterý pak osmáci a deváťáci.

            Hlavní cenou tohoto turnaje je v obou kategoriích veliký putovní pohár, na který jsou navždy přidány jména vítězné sestavy. V kategorii mladších žáků zvítězil výběr 6.B, ve složení: Petr Havlíček, Valentýna Maryšková, Štěpán Šíma, Petr Maňhal, Tereza Švermová, Monika Legátová, Vojtěch Černý, Nikola Neuwirthová, Jiří Seifert, Ondřej Holub, Anna Rozálie Panská a Anna Vlnatá a jejich jména tak přibydou na podstavec poháru. Na druhém místě skončila 7.A a třetí příčku obsadila 6.A.

            V úterý ráno, před zahájením kategorie starších žáků, byla nejprve slavnostně otevřena atletická tartanová dráha v areálu naší školy. Tento běžecký ovál byl vybudován v rámci grantu Jihočeského kraje a nemalou částkou na něj přispělo také město Týn nad Vltavou, za což velice děkujeme a jsme rádi, že úspěšní sportovci z naší školy budou mít zase o něco lepší podmínky pro sportování jak v hodinách tělesné výchovy, tak mnoha kroužků, které na naší škole probíhají.    V softbalovém turnaji pak zvítězil v nejnapínavějším finále za mnoho let výběr 9.C ve složení: Jan Penkert, Miroslav Novák, Andrea Pešková, Marek Pešta, Tomáš Peterka, Anna Koláříková, Patrik Vařil, Marek Švec, Valentýna Brunclíková, Jiří Pešek, ,Vít Suchan a František Peroutka. Druhé místo obsadila 8.A a bronzovou příčku si zajistila 9.B. Gratulujeme.

            Kromě poháru a diplomů obdrželi žáci všech družstev také sladké ceny v podobě zákusků, které jim na vyhlášení donesl pan starosta Ing. Ivo Machálek. Tento turnaj byl finančně podpořen v rámci projektu Oranžový rok. Pořadatelé si proto dovolují poděkovat Jaderné elektrárně Temelín a městu Týn nad Vltavou za finanční zajištění celé akce a všem zúčastněným žákům za pěkné sportovní výkony.

 

                                                                                                                      SoVa