Projekt: Rozvoj technických a jazykových dovedností

Vloženo: 11.4.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 655x | Zatím neupraveno
Naše škola velmi ochotně zareagovala na podnět ze strany MŠMT a v rámci výzvy č. 57 v OP VK zrealizovala projekt „Rozvoj technických a jazykových dovedností“, CZ.1.07/1.1.00/57.0875 a získala tím cca 430 000 Kč.

CZ.1.07/1.1.00/57.0875

Finanční prostředky jsou efektivně využity na zakoupení vybavení žákovských dílen ze sortimentu renomované firmy, která v Evropě mimo jiné zastřešuje dodávky vybavení do prestižních škol technického zaměření. Jedná se o funkční výukové sady, ze kterých mohou žáci sestavit funkční soustruh, horizontální i vertikální frézu, přímočarou pilku, stojanovou vrtačku i brusku. Žáci prostřednictvím těchto nových strojů pracujících na bezpečné napětí zhotovují výrobky dle připravených pracovních listů. Pedagogičtí pracovníci absolvovali vzdělávací kurz zaměřený na rozvoj dovedností a zkušeností pro zlepšování technických dovedností žáků organizovaný Pedagogickou fakultou v Českých Budějovicích pod vedením PhDr. Bedřicha Veselého PhD. přímo v nově vybavené školní dílně. Výrazným motivačním faktorem pro žáky je bezesporu skutečnost, že se neučí pouze dovednostem se základním nářadím, ale poznávají a zkoušejí principy skutečných strojů, které dnešní strojírenský průmysl využívá..

V rámci tohoto projektu jsme také dále rozvíjeli kompetence učitelů cizích jazyků a žáků devátých ročníků. Tito v současné době absolvují prostřednictvím blended-learningu jazykový kurz své úrovně po internetu formou e-learningu Online jazyky.

Projektový den - 21. 12. 2015

Řemeslníci na ZŠ Malá Strana

Před vánočními prázdninami se celá škola pustila do tvůrčí práce na podporu technických dovedností našich žáků. Každá třída si vytvořila plán s pracovním postupem, pak už jen stačilo nakoupit z nákladů projektu potřebný materiál. Tvořivý den byl podpořen finančními prostředky získanými v rámci projektu v OP VK „Rozvoj technických a jazykových dovedností“, CZ.1.07/1.1.00/57.0875. Po celé dopoledne vznikaly dřevěná autíčka, zvířátka, andílci, svícny, kvedlačky, stojánky na šperky, krmítka pro ptáčky, korálkové šperky, dekorační předměty z Fimo hmoty, prostorové vitráže, … K dispozici bylo veškeré zařízení školních dílen včetně přímočarých lupínkových pilek, soustruhů, frézek, vrtaček, svěráků atp. Žáci měli radost z povedených krásných výrobků, které si odnesli pod vánoční stromeček. Projektový den měl velký ohlas. Pokud se chcete na naše vánoční tvoření podívat, stačí kliknout na webové stránky školy.

manažeři projektu

PDF souborVíce info

Základní informace o projektu:

Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Číslo výzvy: 57

Prioritní osa programu: 7.1 – Počáteční vzdělávání

Oblast podpory: 7.1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání

Řídící orgán OPVK: MŠMT

Podporované aktivity dle Prováděcího dokumentu OP VK

* Podpora realizace kurikulární reformy škol a školských zařízení.

* Podpora výuky cizích jazyků a v cizích jazycích ve školách a školských zařízeních.

Doba realizace: 1. 9. – 31. 12. 2015

Financování: zajištěno platbou ve výši 100 % schváleného rozpočtu

Rozpočet projektu: 431 505 Kč

Projektem bude podpořeno:

1. Rozvoj technických dovedností žáků na druhém stupni základní školy.

2. Rozvoj profesních dovedností učitelů pro výuku zaměřenou na zlepšování technických dovedností žáků základní školy.

3. Individualizovaný rozvoj ústních komunikačních dovedností učitelů v anglickém/německém jazyce formou blended learningu.

4. Rozvoj individuálních ústních komunikačních dovedností žáků v anglickém/německém jazyce formou blended learningu.