Badatelský klub

Vloženo: 30.1.2019 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 439x | Zatím neupraveno
Na počátku toho školního roku začal fungovat na naší škole badatelský klub, ve kterém se naši žáci mohou zdokonalovat v oblasti chemie, fyziky a biologie. Klub byl otevřen v rámci projektu „Podpora školy formou Šablon II.“, CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0010797.

Nejedná se však o strohé rozšíření znalostí. Žáci totiž mají možnost si vyzkoušet všechny znalosti v praxi v podobě efektních pokusů v naší školní laboratoři.

V tomto pololetí jsme se více zaměřovali na oblast chemie a fyziky. Žáci měli možnost si vyzkoušet pokusy se suchým ledem, s měřícím systémem PASCO, s hořlavinami a dokonce i s obyčejným papírem, ve kterém se skrývá mnoho síly.

Na začátku prosince žáci přišli s nápadem uspořádat představení pro ostatní spolužáky naší školy. V tomto představení jsme se věnovali pokusům s ohněm. Ohěň přeci jenom zaujme drtivou většinu naší populace. Nápad se ukázal jako skvělý tah a zájem o bádání vzrostl i v běžných hodinách.

Doufejme, že i ostatní žáci projeví zájem o hravou formu výuky a vzroste tak zájem žáků o přírodní vědy ještě více. Přírodní vědy mohou být i velice zábavné a vzrušující. Důkazem mohou být přiložené fotografie.

ZA BADATELSKÝ KLUB Mgr. JAN VONDRUŠKA