Provoz ZŠ od 30.11.2020, 21. a 22.12. volné dny

Vloženo: 12.11.2020 | Autor: Miroslav Vašica | Zobrazeno: 1202x | Upraveno: 16.12.2020 | Upravil: Miroslav Vašica
Od 30.11.2020 1. stupeň ZŠ: Prezenční výuka již pro všechny ročníky. 2. stupeň ZŠ: Prezenční výuka 9. ročníků ZŠ, pro ostatní ročníky rotační prezenční výuka (střídání celých tříd po týdnech). Rotační výuka 6.,7.,8. ročníků - v začínají 6.A, 7,A a 8.A., v následujícím týdnu od 7.12 6.B, 7.B a 8.B Těmto žákům bude automaticky přihlášen oběd. Organizace školní družiny bude zajištěna její vedoucí pí. Balounovou v homogenních skupinách. Prosíme rodiče žáků, kteří navštěvují ŠD o včasné odpolední vyzvednutí dětí (ihned jak je to možné). Vlivem nutnosti zachovávat čistě homogenní skupiny, je provoz ŠD personálně velmi náročný. Děkujeme za pochopení!

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zároveň pro základní školy, střední školy, konzervatoře a základní umělecké školy stanovilo 21. a 22. prosinec 2020 jako volné dny podle § 24 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon). To znamená, že pro tyto druhy škol není v tyto dny povinné vzdělávání distančním způsobem podle ustanovení § 184a školského zákona.

V pondělí 30.11. nastoupí do školy žáci:

- celého prvního stupně

- všichni žáci 9. ročníků

- třídy 6.A, 7.A a 8.A (6.B,7.B,8.B jsou na distanční výuce)

týden od 7.12.:

nastoupí 6.B,7.B a 8.B a 6.A, 7.A a 8.A je na distanční výuce

týden od 14.12:

třídy 6.A, 7.A a 8.A (6.B,7.B,8.B jsou na distanční výuce)

Pro ostatní žáky pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem.

Jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník - konzultace je nutno předem domluvit s konkrétním vyučujícím), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka.

Prezenční výuka probíhá v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají). Doporučuje se organizovat příchod, odchod a pohyb žáků ve škole tak, aby nedocházelo ke kontaktu mezi žáky z různých tříd. Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole. Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání.

Za podmínky zachování homogenity skupiny je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy. Doporučuje se během dne zařadit pobyt žáků na čerstvém vzduchu podle možností školy. Za dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy je umožněn provoz školní družiny.

Na provoz škol a školských zařízení se i nadále vztahuje manuál Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke covid-19 (https://bit.ly/3lr1PEU, dále jen „Manuál“),

Metodika pro vzdělávání distančním způsobem (https://bit.ly/3eUn2V5) a Metodika Ministerstva zdravotnictví pro nařizování karantény ve školách (https:// bit.ly/36ili3W).

Z epidemiologického pohledu je zásadní zejména pravidelné větrání vnitřních prostor – v délce alespoň 5 minut během přestávek a zároveň jednou uprostřed každé vyučovací hodiny (viz vliv cirkulace vzduchu https://bit.ly/3pl4JwY). Pravidla nošení ochrany úst a nosu1 jsou stanovena u jednotlivých druhů škol a školských služeb. V případě konkrétních mimořádných situací spojených s onemocněním covid-19 je škola či školské zařízení vždy povinna postupovat podle pokynů krajské hygienické stanice (KHS) a dodržovat všechna aktuálně platná mimořádná opatření vyhlášená pro dané území příslušnou KHS nebo plošně Ministerstvem zdravotnictví (či vládou ve formě krizových opatření).

V případě, že se ředitel školy dozví o výskytu onemocnění covid-19 u zaměstnance školy nebo žáka, kontaktuje zaměstnance protiepidemického odboru nebo odboru hygieny dětí a mladistvých místně příslušné KHS. Seznam kontaktů je uveden v manuálu Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke covid-19, popřípadě na webových stránkách KHS.