Aktuální informace nejen k výuce

Vloženo: 4.5.2020 | Autor: Miroslav Vašica | Zobrazeno: 1220x | Upraveno: 5.5.2020 | Upravil: Marcela Kubátová
Poděkování zákonným zástupcům za důvěru v naší ZŠ a zápis svého dítěte. Poděkování zaměstnancům za zvládnutí distanční výuky. Aktuální Informace k obnovení výuky na ŽŠ: od 11.5.2020 - žáci 9. ročníků a to výhradně za účelem přípravy na přijímací zkoušky SŠ od 25.5.2020 - žáci 1. stupně a jejich organizované a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin

Aktuální informace nejen k výuce na

ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana

Nejprve mi dovolte poděkovat všem rodičům, kteří nám dali svou důvěru a zapsali na naši školu do prvních ročníků své potomky. S využitím způsobů a pomůcek, které současná nelehká situace povoluje a vyžaduje, bylo nakonec zapsáno krásných 50 prvňáčků včetně těch, u kterých ještě zvažují rodiče možnost podání žádosti o odklad školní docházky. Musím touto cestou pochválit všechny „zapisující“, protože „zápis na dálku“ proběhl absolutně bez problémů.

Díky patří bezpochyby i zaměstnancům školy, kteří organizují, vymýšlí a praktikují rozmanité způsoby výuky, setkávají se s žáky online pomocí webových nástrojů a komunikačních programů, popřípadě podávají telefonické konzultace nebo i zajišťují dopravu studijních materiálů až k žákům.

Nejen pedagogové, ale i provozní zaměstnanci školy se aktivně zapojili do šití roušek, a to jak z domova, tak i „manufakturním“ způsobem přímo na půdě školy. Za měsíc duben jsme dodali několik set roušek přímo nemocnicím, PČR, HZS, Domům pro seniory atd. Další stovky roušek předáváme pravidelně referentu krizového řízení MěÚ Týn nad Vltavou, kde je zajištěna další distribuce potřebným.

Obnovení výuky na ŽŠ

Dle usnesení vlády č. 491 ze dne 30.4.2020 budou moci do školy za přísně stanovených podmínek od 11.5. 2020 docházet žáci 9. ročníků, a to výhradně za účelem přípravy na přijímací zkoušky na střední školy. Docházka u výše uvedených nebude povinná, bude probíhat ve skupinách v maximálním počtu 15 žáků. Třídní učitelé již v těchto dnech zajišťují předání informací zákonným zástupcům všech žáků 9. ročníků.

Od 25.5.2020 je dána možnost osobní přítomnosti žáků 1. stupně a jejich organizované a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin – max. 15 žáků ve skupině (jedno dítě v lavici).

Potřebné informace a detailní podmínky k výuce budou předány přímo třídními učiteli a zveřejněním na našem webu www.zstynms.cz.

Všem rodičům žáků, zaměstnancům školy i široké veřejnosti děkuji za spolupráci a přeji pevné zdraví

Mgr. Miroslav Vašica