Novinky u druháčků

Vloženo: 10.4.2018 | Zobrazeno: 486x | Zatím neupraveno

Vyrábění karnevalových masek – 2. C

Vyhlášení čtenářů roku na Sokolovně

Dne 5. 3. 2018 se konalo v sále KD Sokolovna slavnostní vyhlášení všech čtenářů roku, které pořádala městská knihovna.

Z naší školy byly pozvány dvě třídy – 2. B a 2. C, které se této akce zúčastnily.

Žáci museli po celý rok odpovídat na otázky, které vymyslela paní knihovnice.

Děkujeme všem dětem, které chodily soutěžit do knihovny, a také paní knihovnici Ivě Janovské za vzájemnou a dlouholetou spolupráci!

Každá třída vyhrála dvousetkorunovou poukázku na nákup libovolné knihy. Už se velice těšíme, až si budeme moci z naší nové knihy něco přečíst…

za druhé třídy Mgr. Pavlína Hlaváčová

PF2018 - 2.B

Knihovna - 2.B

Dne 19. 12. 2017 jsme v letošním roce navštívili naposledy městskou knihovnu v Týně nad Vltavou. Prohlédli jsme si výstavu a hlavně jsme splnili poslední úkol do celoroční soutěže. Děkujeme a už se těšíme na další návštěvy v novém roce 2018.

Třída II.B

Výroba dárkových krabiček v městské knihovně – 2. ročníky

V letošním školním roce jsme využili pozvání paní knihovnic už podruhé a vyrobili jsme si v knihovně moc hezké dárkové krabičky. Paní knihovnice společně s dětmi vyrobily malé i větší papírové krabičky. Děti si je ozdobily podle své vlastní fantazie a zároveň měly radost, že mají ručně vytvořený vánoční dárek pro někoho z rodiny.

Už nyní se budeme těšit na další setkání, tentokrát o adventním čase.

Mgr. Pavlína Hlaváčová

Vernisáž pohádkových větrníků v knihovně

Koncem měsíce září navštívily druhé ročníky Městskou knihovnu, do které nás pozvaly dvě paní knihovnice na „vernisáž pohádkových větrníků“. Ty si naši žáci v knihovně vyrobili již v měsíci červnu. Všechny větrníky byly překrásné a originální. Děti byly nadšené, když nalezly právě svůj ručně vyrobený větrníček na výstavě.

Děkujeme paním knihovnicím za výborné pohoštění, ukázku dětských knih a mile strávené dopoledne!

Kompostobraní na náměstí

Dne 15. 9. 2017 navštívily druhé ročníky krásnou akci „kompostobraní“ pořádanou Kompostárnou Jarošovice. Žáci se zde dozvěděli, jak vlastně vzniká kompost, k čemu se používá a z čeho se skládá. Měli jsme možnost vidět pod mikroskopem malé živočichy, kteří jsou součástí půdy. Nejvíce nás zaujal obrovský krtek, který se pyšnil velkou nakypřenou hromádkou.

Děkujeme všem za hezky strávené dopoledne!