Adaptační den 6. tříd

Vloženo: 30.8.2019 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 835x | Upraveno: 7.10.2019 | Upravil: Vendula Soukupová
Vážení rodiče, v rámci stmelování nového třídního kolektivu v 6. ročníku jsme se rozhodli uspořádat ve spolupráci s žáky 7. ročníků celodenní adaptační program, který proběhne v úterý 3.9.2019 od 7,55 do cca 16,30 hod v areálu školy. S sebou: žákovskou knížku, sportovní oblečení, psací potřeby, pití, svačinu. Těšíme se na příjemně strávený den!

Adaptační den

Začátek školního roku byl pro žáky 6. tříd letos netradiční. Protože se tvoří nové kolektivy, mění se způsob vyučování, rozhodli jsme se uspořádat adaptační den. Ten byl rozdělen na dvě části.

Dopolední část strávily třídy se svými novými třídními učitelkami. Vzájemně se seznamovali, zkoumali školní řád a tvořili si pravidla soužití ve třídě.

Odpoledne proběhlo v režii žáků 7. ročníků. Ti si pro své mladší kamarády společně s třídními učitelkami připravili řadu stanovišť s úkoly hravými i vážnějšími. Nejtěžším oříškem bylo zakreslování daných míst do plánku školy a rozpoznávání učitelů a jejich aprobací. Nejoblíbenějším úkolem a zároveň nejsladším pro jednotlivé skupiny šesťáků se stala stavba co nejvyšší věže pomocí marshmallow a špaget.

Odměnou byl všem krásně prožitý den a hlavně prohlídka jinak nepřístupné školní půdy.

Za zúčastněné učitele mohu říci, že i my jsme si den užili, poznávali jsme své nové svěřence a obdivovali jsme úžasný přístup sedmáků, kteří úkoly nejen zadávali, ale hlavně vysvětlovali a pomáhali poznávat prostředí 2. stupně.

J. Říhová