Memoriál V. Poroda - 8. a 9. roč.

Vloženo: 27.6.2019 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 610x | Upraveno: 27.6.2019 | Upravil: Marcela Kubátová
středa 26.6.2019, 8. a 9. ročník

15.ročník Memoriálu Václava Poroda na ZŠ Malá Strana

V závěru školního roku již tradičně žáci druhého stupně ZŠ Malá Strana mezi sebou soupeří v softbalovém turnaji, jako připomenutí na pana učitele Václava Poroda, který tento krásný sport v Týně nad Vltavou zakládal. Turnaj je vždy rozdělen do dvou dnů. V úterý 25.6. se mezi sebou utkaly výběry šestých a sedmých ročníků, ve středu pak osmáci a deváťáci.

Hlavní cenou tohoto turnaje je v obou kategoriích veliký putovní pohár, na který jsou navždy přidány jména vítězné sestavy. V kategorii mladších žáků zvítězil v softbale výběr 7.B, ve složení: Kačka Dalerová, Mikoláš Hofman, Pavel Anděra, David Klečka, Jaroslav Hruška, Ondra Voneš, Zuzana Boušková, Nela Paďourková, Petr Franček, Dominik Kunt, Michal Matocha a Ondra Krůček a jejich jména přibydou na podstavec poháru. Na druhém místě skončila 7.C a bronzovou příčku obsadila 6.A.

Ve středu v turnaji osmých a devátých tříd zvítězili kluci a holky z 9.B a také se mohou těšit z toho, že jejich jména budou navždy zdobit krásnou trofej. Vítězná sestava hrála ve složení: Marek Kojan, Vojta Střeleček, Jakub Halouzka, Kryštof Kanda, Beáta Hromadová, Adéla Vrbková, Kryškof Hruška, Natálie Landová, Pavel Franček, Daniel Machula, Bára Procházková a Míra Květenský. Druhé místo obsadila 8.A a třetí byli kluci a holky z 9.A. V doprovodných soutěžích zvítězila v přehazované 7.C a ve volejbale 9.B. Gratulujeme.

Tento turnaj byl finančně podpořen v rámci projektu Oranžový rok. Pořadatelé si proto dovolují poděkovat Jaderné elektrárně Temelín a městu Týn nad Vltavou za finanční zajištění celé akce. Dále také firmám RICHMONT-CZ a.s. a  TÜNKERS-CZECH s.r.o. za finanční podporu a všem zúčastněným žákům za pěkné sportovní výkony.