Krkonoše

Vloženo: 14.6.2019 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 507x | Upraveno: 17.6.2019 | Upravil: Marcela Kubátová
turistika

Od pátku 7. června do pondělí 11. června bylo 33 žáků naší školy na letním soustředění v Krkonoších. Náplní tohoto kurzu byla horská turistika. Děti byly ubytovány v Žižkově boudě v Peci pod Sněžkou. První den po příjezdu je čekal pouze výstup na Černou horu a následně přes Zrcadlovky zpět. První trasa měla délku 13 km. Ale hned v sobotu nás čekala nejvyšší hora ČR – Sněžka. Po trase: Žižkova bouda, Pec pod Sněžkou, Obří důl, Sněžka, Luční bouda, Výrovka, Liščí hora, Lyžařská bouda, Žižkova bouda jsme našlapali 25 km s převýšením 800 m. V Obřím dole na Sněžku zároveň probíhal „Sherpa“ závod, takže jsme na trase potkávali lidi různého věku, kteří vynášeli batohy s velkým nákladem, třeba i 70 kg.

V neděli už některé „účastníky zájezdu“ bolely nohy, ale přesto jsme se vydali na nejdelší túru. Autobusem jsme dojeli do Špindlerova Mlýna, a pak trasou: Špindlerův Mlýn, Labský důl, Labská bouda, prameny Labe, Vosecká bouda, Horní Mísečky, Bedřichov a Špindlerův Mlýn celkem zdolali i s cestou od Žižkovy boudy k autobusu v Peci a zpět celkem 28 km.

V pondělí byl turistický výlet zakončen návštěvou Prachovských skal, kde výletníci strávili prohlídkou pískovcových skalních měst tři hodiny na sedmi kilometrové trase a vychutnali si tak krásy této přírodní rezervace v Českém ráji. Celkově se soustředění vydařilo a jeho účastníci ušli za příjemného počasí asi 75 km a viděli krásu nejstaršího českého Národního parku.

SoVa