Náš poznávací zájezd do Anglie

Vloženo: 5.6.2019 | Autor: Lenka Šnorková | Zobrazeno: 651x | Zatím neupraveno

Ve dnech 19.5.-24.5. 2019 se 46 žáků naší školy zúčastnilo poznávacího zájezdu do Anglie. Celý pobyt byl plný atraktivních míst a zážitků. Cestu přes kanál La Manche jsme zdolali oběma možnými způsoby-trajektem i Eurotunelem, aby si děti užily obě dvě možnosti. Dva dny pobytu jsme věnovali poznání všech atraktivních míst Londýna, pohybovali se zde metrem, nadzemní drahou, lanovkou nad řekou Temží i doubledeckerem. Jeden den jsme prozkoumali krásné historické město Rochester s velikou a dobře zachovalou zříceninou hradu a nedalekými doky s obrovskými historickými loděmi. Prošli jsme si zde i vnitřek ponorky a navštívili největší výrobnu lodních lan v Evropě. Další výlet mimo hlavní město směřoval k moři do nádherného přístavního města Portsmouth, kde jsme si prošli unikátní plachetnici admirála Nelsona, projeli se lodí po moři a zhlédli současné válečné lodě britského námořnictva. Třešničkou na dortu byl výjezd výtahem na vyhlídkovou věž na břehu přístavu s dech beroucími výhledy do dalekého okolí. Spoustu našich dojmů ještě umocnilo nádherné letní počasí po celou dobu pobytu, takže jsme měli pocit, že prázdniny již začaly.