Branná soutěž

Vloženo: 2.5.2019 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 593x | Zatím neupraveno
Ve čtvrtek 25.dubna se v areálu školy podruhé konalo oblastní kolo branné soutěže Vltavotýnského regionu. Tato soutěž byla vyhlášena v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu - POKOS. Za pořádání ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana s pomocí a odborným dozorem strážníka Robina Rangla z Městské policie Týn nad Vltavou se této soutěže zúčastnilo celkem deset šestičlenných družstev žáků druhého stupně. Pozvání přijala družstva ze ZŠ a MŠ Chrášťany a ZŠ a MŠ Dolní Bukovsko.

Každé družstvo v úvodu obdrželo potřebné papíry a mapu areálu školy s rozmístěním jednotlivých stanovišť. Po odstartování družstva vyrazila na jednotlivá stanoviště, kde plnila různé úkoly či disciplíny od sportovních, přes dovednostní či vědomostní. Zde je přehled jednotlivých disciplín:

1. Střelba ze vzduchovky
  2. Hod granátem na cíl
  3. Křížovka
  4. Určování světových stran
  5. Práce s měřítkem mapy
  6. Morseova abeceda
  7. Kliky
  8. Leh-sedy
  9. Přeskok přes švihadlo
  10. Člunkový běh
  11. Vědomostní stanoviště - rozpoznání hodností Armády ČR
  12. Vědomostní stanoviště - druhy vojsk ČR podle barvy baretu
  13. Poskytování první pomoci
  14. Transport raněného
  15. Celkový čas pro absolvování soutěže

Nejvyššího bodového zisku nakonec dosáhlo družstvo Bass Pandas z 9.A na Malé Straně a postupuje tak na krajské kolo, které se bude konat 24.května v Českých Budějovicích. Na druhém místě skončilo družstvo Alfa Boeing 737 Max z 8.B a 3. příčku obsadilo Noname z 8.A, taktéž z Malé Strany. V kategorii mladších žáků se nejlépe umístili kluci a holky ze 7.B.

Dovolujeme si ještě jednou poděkovat panu Ranglovi za zajištění střelecké disciplíny a odbornou pomoc, dále pak městské policii a také zastupitelstvu města Týn nad Vltavou za poskytnutí věcných cen pro vítězná družstva.

Mgr. Robert Soukup