Den Země

Vloženo: 29.4.2019 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 511x | Zatím neupraveno

Společné budování ovocné zahrady

17.4.2019

Projektový den – Den země jsme oslavili již tradičně v našem školním areálu. Je obrovský a práce je zde více než dost. Díky finanční pomoci v projektu Oranžový rok jsme si mohli dovolit uskutečnit naše větší sny. Konečně máme svůj vlastní ovocný sad s jabloněmi, hrušněmi, švestkami a třešněmi spolu s mnoha keři jedlých bobulovin. Na pozemku druhého stupně jsme postavili dřevěný vyvýšený záhon, který budou k pěstování využívat naši nejmenší žáčci. Vysadili jsme pás okrasných keřů podél cesty z Orlické ulice, upravili výsadbu a okolí dřevěného altánu, vypleli a dosázeli záhon uprostřed kruhového objezdu. Všude se uklízelo, zametalo, plelo. Jelikož jsme školou, která klade důraz na ekologické chování, zorganizovali jsme i ruční dílnu, kde si dívky ušily látkové pytlíky na nakupování. Seznámily se s aktivitou zero waste, kterou snad budou předávat i dále. Ze zbytků nuceně pokácených stromů vyrobili starší kluci ptačí krmítka, která jistě v zimě ocení velké množství ptáků v našem školním parku. Část dětí byla již tradičně bádat v Přírodovědném muzeu Semenec, jiné skupiny absolvovaly exkurzi do místní čističky odpadních vod. Malé děti tvořily krásná jarní a velikonoční díla, která můžete vidět po celé naší škole. Díky skvělému počasí a velkému nadšení všech zúčastněných je náš areál zase o něco krásnější a věříme, že tuto změnu ocení i mnozí občané města, kteří zde tráví volný čas.

za učitelský kolektiv Mgr. Lenka Šnorková