Literární soutěž

Vloženo: 25.3.2019 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 454x | Zatím neupraveno

Již několik let je naše škola zapojena do celostátní aktivity Recyklohraní (informovali jsme dříve). Třetí úkol letošního školního roku byl koncipován jako literární, pod názvem S rýmy jsou šprýmy aneb Příběh vysloužilého elektra. Žáci měli za úkol vytvořit příběh, pohádku, fejeton, básničku či interview, kde hlavní postavou byl vysloužilý elektrospotřebič.

Na druhém stupni jsme se rozhodli vyhlásit literární soutěž, abychom mohli do Recyklohraní vybrat nejzdařilejší práci. Odevzdané práce byly rozděleny do dvou kategorií – 6. a 7. třída, 8. a 9. třída.

V I. kategorii bylo odevzdáno celkem 25 prací. Ve II. kategorii se zapojili pouze žáci 9.B a do užšího výběru byly nominovány z této třídy tři práce.

Výsledky:

1. kategorie: 1. místo – Markéta Kantorová – 6.A
                     2. místo – Zuzana Jílková – 6.A
                     3. místo – Aneta Růžičková – 6.A
  2. kategorie: 1. místo – Daniel Machula – 9.B

Vítězné práce si můžete přečíst i vy.

PDF soubor1. kategorie - Markéta Kantorová (Velikost: 172.08 kB)

PDF soubor2. kategorie - Daniel Machula (Velikost: 581.8 kB)