Slavnostní vysazení lípy

Vloženo: 21.11.2018 | Autor: Kubatova | Zobrazeno: 106x | Zatím neupraveno
Kolektiv žáků a zaměstnanců ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana vysadil 16.11.2018 lípu k výročí 100. založení ČSR a 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studenstva.

V areálu školy proběhlo vyvrcholení příprav, kdy žáci v rámci výuky pracovních činností pečlivě připravovali nejenom zasazení lípy včetně všech technických aspektů (vyhloubení díry, příprava zeminy, usazení stromu, rozbalení kořenového balu, atd.), ale i podzimně uklidili celý areál školy.

Za účasti zástupců zřizovatele - města Týn nad Vltavou, pozvaných zástupců ostatních škol, rodičů, přátel školy a veřejnosti vysadili žáci naší školy lípu vyšperkovanou krásnou trikolórou.

Aby se jí dařilo, zazpívali jí písničku a na její zdraví si připili lipovým čajem.