Pohár starosty města Týn nad Vltavou

Vloženo: 15.11.2018 | Autor: Kubatova | Zobrazeno: 128x | Zatím neupraveno
středa 14.11.2018 ve sportovní hale

Ve středu 14. listopadu 2018 se ve sportovní hale v Týně nad Vltavou již tradičně konal turnaj ve florbalu „Pohár starosty města Týn nad Vltavou“. Pořadatelé ze Základní školy na Malé Straně spolu se sportovním klubem SK Mladých Nadějí připravili tento turnaj již po třinácté a tentokrát se jej zúčastnilo rekordních patnáct týmů ve třech kategoriích.

V kategorii dívek vyhrály žákyně ze ZŠ a MŠ Chrášťany. Na stupních vítězů se umístily také výběry z Hlinecké ZŠ a základky na Malé Straně.

V kategorii mladších chlapců (6.-7. ročník) bylo pět výběrů doplněno ještě o jedno družstvo dívčí. Jednalo se o tým dívek ze ZŠ Malá Strana, který je složený z žákyň hrající florbalovou dorosteneckou ligu. Ty tuto kategorii zaslouženě vyhrály a ukázaly tak, že nehrají soutěž nadarmo. Na druhém místě byli chlapci ze ZŠ a MŠ Ševětín a třetí místo obsadili kluci z Malé Strany.

V kategorii starších žáků (8.-9. ročník) si došlo pro prvenství a putovní pohár družstvo ze ZŠ a MŠ Ševětín. Druhé místo obsadilo vltavotýnské gymnázium a na bronzové příčce se umístila ZŠ a MŠ Chrášťany.

Putovní poháry vítězům předával s ředitelem pořadatelské školy Mgr. Miroslavem Vašicou také nově zvolený starosta města pan Ing. Ivo Machálek, který mladým sportovcům donesl i sladké ceny. Pořadatelé si dovolují poděkovat všem zúčastněným za pěkné sportovní výkony a také Jaderné elektrárně Temelín a městu Týn nad Vltavou za finanční zajištění celé akce v rámci Oranžového roku.

SoVa