Čtvťáci v Praze

Vloženo: 10.10.2018 | Autor: Kubatova | Zobrazeno: 103x | Zatím neupraveno

V pondělí 8. října 2018 jsme jeli na exkurzi do Prahy. Jelikož už jsme čtvrťáci a učili jsme se o Praze podrobněji, chtěli jsme navštívit nejznámější památky hlavního města. Nejvíce jsme se těšili na Pražský hrad, kde jsme využili výjimečné nabídky pro školy při příležitosti oslav 100. výroční vzniku Československa. V tento den byly mimořádně zpřístupněny reprezentační prostory, které nejsou běžně přístupné. Obdivovali jsme krásné sály a salonky určené pro přijímání oficiálních návštěv prezidenta republiky. Nejvíce nás nadchnul Španělský sál, který je největším slavnostním prostorem Pražského hradu a užívá se pro reprezentační shromáždění, velké recepce či slavnostní koncerty.

Po prohlídce reprezentačních sálů jsme také nemohli vynechat  návštěvu  Chrámu sv. Víta, který je jeden z nejkrásnějších  pražských  kostelů.  Z Pražského hradu jsme se vydali na procházku po Karlově mostě.

Poté jsme se občerstvili u McDonald's, kde si každý z nás vybral svoji pochoutku.

Naše putování po památkách jsme zakončili na Staroměstské náměstí, kde jsme se chtěli podívat na opravený orloj. Netrpělivě jsme čekali, až se úderem 15 hodiny začnou pohybovat apoštolové, ale přišlo velké zklamání. Orloj se nespustil  a jak jsme se později dozvěděli od jednoho místního prodejce, ač je orloj  po rekonstrukci, někdy se „zasekne“.

Domů jsme přijeli ve večerních hodinách unaveni, ale nadšení a spokojeni.

Mgr. Eva Nováková