Zahraniční stáž na Maltě

Vloženo: 2.6.2023 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 350x | Zatím neupraveno

Začátkem května se vyučující cizích jazyků ze Základní školy Týn nad Vltavou, Malá Strana ydali na pracovní stáž do ostrovní země Malta. Hlavní náplní cesty byl tzv. „shadowing“, což je jeden ze současných trendů rozvoje zaměstnanců.

Vyučující se na týden stali součástí maltské základní školy, kde „stínovali“ zahraniční kolegy. Na Maltě je angličtina druhým oficiálním jazykem a bylo inspirativní pozorovat, jak se s jiným než mateřským jazykem pracuje na celostátní úrovni.

Angličtina je na Maltě vidět a slyšet na každém rohu, ať už s jedná o celostátní média, či výchovu dětí doma nebo ve školách. Při výuce učitelé často přecházejí z rodné maltštiny do angličtiny a díky systematické práci státu, rodiny a školy si děti jazyk snadno osvojují. Od toho se pak odvíjí různé metodologické prvky, které jsou následně aplikovány do kontaktní výuky.

Cenné čerpání zkušeností a vzájemné sdílení příkladů dobré praxe vyučující konzultovali se zahraničními kolegy po celý týden. Pevně věříme, že nabyté zkušenosti pomohou k dalšímu zkvalitnění výuky.

Vyučující cizích jazyků