Šesťáci - adaptační den na Rusalce

Vloženo: 27.9.2022 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 357x | Upraveno: 27.9.2022 | Upravil: Marcela Kubátová
čtvrtek 15.9.2022

Dobré vztahy, příjemná atmosféra a kvalitní komunikace mezi žáky navzájem i žáky a učiteli je pro nás velmi podstatná. Z toho důvodu jsme se jako třídní učitelé nových šestých ročníků rozhodli zorganizovat celodenní společný pobyt mimo naši školu. Areál autokempu Rusalka se ukázal více než dobrá volba. Poskytl nám dokonalé zázemí ve chvílích nepříznivého počasí, zajistil nám vynikající oběd (opravdu často nevidíme, že by všechny děti jedly i polévku, a dokonce si přidávaly) a umožnil využít prostory na venkovní hry a sportování.

Celý den jsme absolvovali spoustu různých aktivit tvořivých, zaměřených na zručnost, rozvíjejících vzájemné poznávání a komunikaci. Stanovili jsme si pravidla pro fungování v našich třídních kolektivech, ale trávili jsme čas i sportem bez ohledu na příslušnost k jednotlivým třídám.

Za třídní učitele můžeme říci, že jsme si den více než užili a byli jsme z fungování našich dětí velmi nadšení. Jak to vidí samotní žáci, dokládají jejich postřehy uvedené níže.

Mgr. L. Šnorková, Mgr. J. Suchanová, Mgr. J. Masák

Jak vidí adaptační den VI.A?

Moc se mi na Rusalce líbilo, protože jsme tam dělali zajímavé a zábavné aktivity.

Šli jsme 1 a půl hodiny. Ještě teď mě bolí nohy. Jinak se mi to na Rusalce moc líbilo. Hráli jsme tam různé hry. Malovali jsme lodě, skládali jsme loďky z papíru. Byl tam výborný oběd.

Na Rusalce jsem se cítil dobře. Vařili tam skvěle a nejvíc mě bavilo skládání papírový loďky.

Líbilo se mi tam, protože tam byla dobrá atmosféra. A hráli jsme tam různé hry. To se mi také líbilo.

Líbilo se mi na Rusalce, že jsme měly s holkama nejvíce lodiček.

Bylo tam pěkně, líbilo se mi tam. Akorát ta cesta byla dlouhá. Líbily se mi hry, který jsme hráli.

Líbily se mi hry a aktivity a byl to nejlepší den a krásný počasí.

Líbilo se mi, když jsme házeli šipky. Krajina, házení holky proti klukům, ale já byla s klukama, bufet, aktivity od učitelky.

Mě se líbilo, jak jsme na konci hráli hry se třídou. Taky se mi líbilo, jak jsme hráli házení holky proti klukům.

Líbilo se mi tam. Hlavně se mi tam líbil oběd.

Házení šipek, oběd, aktivity od učitelů, házení holky a kluci, s míčem.

Moc se mi tam líbilo. Malovali jsme lodě. Měli jsme moc dobrý oběd.

Jak vidí adaptační den VI.B?

Mně se líbilo, jak jsme si popovídali a seznámili se víc, bylo to super. Ale ta cesta, ta byla dlouhá. A bavily mě na tom ty společný hry.

Moc mě to bavilo. Jídlo bylo dobré. Celý den jsem si užil. Hry jste vymysleli skvěle.

Líbilo se mi, jak jsme pracovali. A přístup.

Moc mě bavilo, jak jsme hráli hry, a bylo to fajn.

Bylo to super, moc se mi to líbilo. Nejlepší byly ty lodě a hra BANG, takže za mě super. laughing

Adaptační den na Rusalce byl velice dobrej, líbilo se mi, jak jsme vyráběli loď a nemohli jsme na sebe mluvit, ale taky mě bavily ty hry venku a jak všichni padali.

Rusalka byla krásná a moc mě to bavilo a jsem ráda, že jsem tam šla a paní učitelky byly moc hodné.

Bylo to celkem fajn. Líbilo se mi třeba to malování lodi bez mluvení a taky ty prezentace o tom, která loď je lepší.

Adaptační den mě moc bavil, měla jsem dobrý tým a byly tam moc fajn hry. Akorát jsem měla blbý boty, tak mě bolely nohy, ale to nevadí, moc jsem si to užila!! ?

Adaptační den jsem si mooooc užla. Jen mě trošku mrzelo špatné počasí. Ale měli jsme krásné aktivity a moc dobrý oběd. tongue-out

Na Rusalce se mi líbily všechny aktivity, ale nejvíc se mi líbila soutěž, kdo postaví nejvíc lodiček. Moje skupina vyhrála a měli jsme jich 129. Moc jsem si to užila.

A jak to vidí VI.C?

Líbilo se mi malování lodí, míčové hry a Bang. Na Rusalce to vypadá hezky a líbilo se mi, jak jsme hráli americký fotbal.

Byli jsme venku s kamarády a kamarádkami.

Den se mi líbil, protože byl zábavný.

Mně se líbilo, jak jsme si házeli tím míčem a padali jsme na zem a také Bang a kreslení lodí. Bylo to super. smile

Nejvíc se mi líbilo skládaní lodiček. Pro mě to byl skvělý den, bylo to tam hezké, skládání lodiček byla sranda a poznal jsem nové kamarády.

Líbilo se mi skládání lodiček, Bang, nic mi nechybělo a bylo to zábavné.

Bylo dobrý, jak jsme dělali lodičky ve skupinách. Líbila se mi kolíkovaná, protože jsme to hráli s kamarády.

Líbilo se mi, že jsem byl s kamarádama a ještě se mi líbily ty aktivity. Škoda, že jsme nemohli na kulečník a byla škoda, že pršelo.

Mně se líbilo, jak jsme hráli hry a byli s kamarády. Bylo to skvělý, ráda jsem šla s naší třídou.

Nejvíc se mi líbilo skládání lodiček, moc jsem si to tam užila, bylo tam plno skvělých aktivit smile.