VÝSTAVA ŘEČ KRAJINY 25.6. – 24. 7. 2022

Vloženo: 7.9.2022 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 164x | Upraveno: 7.9.2022 | Upravil: Marcela Kubátová
Ve školním roce 2021/22 se žáci naší školy zúčastnili výstavy v Odolene Vodě na téma Řeč krajiny společně se skupinou „Tvůrčí dílny“.

Co/Kdo jsou Tvůrčí dílny?

Jsme neformální umělecká skupina pedagogů z různých typů škol. Seznámili jsme se v roce 2011 díky iniciativě zaměřené na oživování zchátralých kostelů.

V průběhu roku v místě svého působení tvoříme na společně zvolené téma. Každoročně v červnu završujeme tvůrčí období vernisáží a společnou výstavou.

Co je naším cílem:

Cílem je přiblížit veřejnosti různost přístupů k autorské volné tvorbě vycházející ze zadaných témat, na kterých pracují děti, žáci a studenti z různých typů škol.

V tom spočívá unikátnost „Tvůrčích dílen“.

Ve svém místě působení spolupracujeme s hudebními, tanečními a literárně-dramatickými seskupeními. Typický je pro nás multimediální přesah.

Kdo vystavuje:

ZUŠ Sedlčany

ZUŠ Sedlec – Prčice

Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek

SOŠ Třeboň

ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana

Grafický ateliér U Kostela, Odolena Voda

KVV PF JU v Českých Budějovicích

Můžu práce někde vidět?

Níže se můžete podívat na pár dokumentárních fotografií z výstavy a Odolene Vody. Práce našich žáků byly mimořádně povedené, proto jsme se rozhodli vystavit díla na hale naší školy. Prosím, přijměte pozvání a přijďte se na práce našich žáků podívat. Pokud dorazíte byla by škoda neshlédnout ve spojovací chodbě dobíhající výstavu „Jen si děti všimněte…“