Denisa Helceletová na ZŠ Malá Strana

Vloženo: 29.4.2022 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 354x | Upraveno: 6.6.2022 | Upravil: Marcela Kubátová

V pátek 29.dubna navštívila Základní školu Týn nad Vltavou, Malá Strana úspěšná česká reprezentantka v atletice Denisa Helceletová (známá také pod jménem Denisa Rosolová). Denisa měla na naší škole besedu s žáky sportovních tříd a následně také dvě ukázkové hodiny pro vybrané žáky.

Denisa byla úspěšnou atletkou a čtyřnásobnou účastnicí olympijských her, která ve své kariéře získala mnoho cenných kovů ve skoku dalekém, víceboji, běhu na 400 metrů a také v běhu na 400 metrů překážek. Je také manželkou současného českého reprezentanta a olympionika v desetiboji Adama Sebastiana Helceleta. Mezi největší sportovní úspěchy Denisy patří:

• dorostenecká vicemistryně světa ve skoku dalekém 2003 (640 cm - 17 let)
  • juniorská mistryně světa a Evropy ve skoku dalekém 04/05 (668 cm - 17 let = dodnes český rekord)
  • bronzová medaile z HME skok daleký (664 cm = dodnes český rekord)
  • vicemistryně Evropy do 22 let skok daleký 2007
  • svého času česká rekordmanka v halovém víceboji - 4632 bodů
  • halová mistryně Evropy v běhu na 400 metrů 2011
  • vicemistryně Evropy na 400 metrů překážek 2012
  • bronzová medaile z ME na 400 metrů překážek
  • stříbrná medaile z 4 x 400 metrů HMS 2010
  • bronzová medaile z 4 x 400 metrů ME 2012
  • bronzová medaile z 4 x 400 metrů HME 2013

Pan ředitel Vašica na besedě Denisu přivítal před cca 70-80 zvědavými žáky. Denisa poté představila dětem svou úspěšnou sportovní kariéru, ukázala jim získané medaile jak z doby juniorů, tak z dob dospělé reprezentace a zodpovídala dotazy zvídavých sportovců. Seznámila žáky také s projektem „Kemp vítězů“, se kterým se do Týna vrátí se čtyřmi dalšími trenéry v červenci a na který se můžou děti se zájmem o sport přihlásit. Jde o sportovní kemp, který bude v Týně probíhat formou příměstského tábora ve dnech 11. - 15. července 2022. Více informací a přihlášky na kemp najdete na internetových stránkách: www.kempvitezu.cz. Poté následovaly v tělocvičně dvě ukázkové hodiny pro skupiny vybraných žáků.

Dětem se beseda s Denisou líbila, dávaly pozor a pokládaly spoustu dotazů. A také z ukázkových hodin si odnesli několik nových poznatků. Chtěli bychom proto Denise Helceletové poděkovat za návštěvu na naší škole a budeme se těšit na letní Kemp vítězů, který bude probíhat v červenci právě v areálu naší školy.

SoVo